הרשמה לאתר אתרי הכרויות אירועים וטיולים לפנויים פנויות הכרויות דיסקרטיות הכרויות לדתיים הכרויות בפייסבוק לצאת לדייט
שכחתי סיסמא | זכור אותי
אני: רוצה להכיר:
בגיל: איזור:

הסקס דווקא טוב אבל הוא לא נשאר לישון

דף הבית > רשימת מאמרים > הסקס דווקא טוב אבל הוא לא נשאר לישון

מאת: גילי בר ויעל דורון - מכון זוגות


 
 
"שלום לכם, שמי רותי ואשמח לעזרתכם כי אני מאוד מבולבלת. הכרתי בטינדר לפני שבועיים בחור מדהים אבל אני לא מצליחה להבין מה קורה בינינו. אני בת 33 והוא בן 35. אני מהנדסת תעשיה וניהול והוא עורך דין. הוא נראה מצויין וגם עלי אומרים שאני נראית טוב מאוד. הכרנו דרך אתר הכרויות באינטרנט. כבר בפגישה הראשונה היה קליק וכימיה. ישבנו ודיברנו 4 שעות. בדרך לאוטו הוא כבר שלח לי סמס "היה לי מדהים". למחרת בבוקר הוא סימס לי "בוקר טוב", חיכיתי לטלפון ובערב הוא התקשר, "מה דעתך שניפגש אצלך?" הוא שאל. הסכמתי. הוא מאוד מצא חן בעיני. הוא הגיע ומשם הדרך למיטה הייתה מאוד מהירה. הסקס היה טוב אבל הוא הלך באמצע הלילה "יש לי ארוע שאני חייב להיות בו מחר בבוקר". בשישי הוא לא התקשר ובשבת התקשרתי אליו בשש בערב והוא לא ענה. הוא חזר אלי ביום ראשון אחר הצהריים וקבענו לצאת בערב. יצאנו לבר וסיימנו אצלי בבית ושוב הוא הלך הביתה.

לא אלאה אתכם בכל מה שקרה בשבועיים הללו, אבל הקשר, אם אפשר לכנות אותו כך, כולל מפגש כל יומיים שלושה, ובאמצע אין בכלל שיחות טלפון. כשאנחנו נפגשים מאד טוב לנו, מעניין וכיף, וזה תמיד גם נגמר בסקס נעים, אבל אני לא מרגישה שאנחנו מתקרבים מספיק, בעיקר בגלל הנתק הגדול בין פגישה לפגישה.

סיפרתי את הדברים לחברה והיא אמרה לי שאני צריכה "לזרום" כי לכל אדם יש את הקצב שלו, ואולי הוא צריך יותר זמן. אני לא יודעת מה לעשות, האם הוא מנצל אותי? האם הקשר הזה מבחינתו הוא רק בשביל סקס ?, האם יש סיכוי שדברים יהיו אחרת? אשמח לעזרתכם".

רותי מעלה לדיון את נושא הקצב, שלא מקדישים לו מספיק תשומת לב כשמדברים על התחלות של קשרים. אנשים שונים זה מזה בקצב שלהם, בטמפרמנט, בצורה שבה הם מתמודדים עם מצבים חדשים ועם העולם. ההבדלים האלה הם ברובם מולדים וגנטיים וקבועים מאד לאורך השנים. כבר בחדר התינוקות, שעות ספורות לאחר הלידה, אפשר להבחין ב"אופי" שונה של תינוקות שונים. לכל אחד טמפרמנט משלו.

באמצע המאה הקודמת חקרו תומס וצ'ס לעומק את נושא הטמפרמנט – המזג. הם בדקו תינוקות וילדים למעלה מעשרים שנה והגיעו למסקנה שיש שלושה סוגי מזג עיקריים, שמאד בולטים אצל תינוקות, אבל למעשה מלווים את האנשים גם בבגרותם: המזג הקל ונח, המזג הקשה, והמזג האיטי או "המתחמם לאט".
הטמפרמנט של אנשים משפיע על רמת הפעילות שלהם - עד כמה הם אקטיביים או פאסיבים. הוא קשור למידת ההסתגלות שלהם למצבים חדשים – האם הם אוהבים או נמנעים מחידושים ומצבי אי ודאות. המזג גם קובע מה שכיחות מצב הרוח שלהם - האם הם טובי מזג או רגזניים.
למרות שמאפייני המזג מאד בולטים בינקות ופחות בבגרות, עדיין הם מתעצמים במצבים חדשים, מעברים ואי ודאות, כמו למשל בתחילת קשר זוגי חדש:
יש אנשים שמעבירים את התחושה שהם ממש "נולדו לזוגיות". גם אם לא היו מעולם בקשר רציני, או שחלף זמן ארוך מאד מאז הקשר המשמעותי הארוך שלהם, מיד בתחילת קשר חדש מוצלח, ממש מהדייט הראשון – הם נראים "מבושלים" לקשר. המעבר מחיי הרווקות של אתמול לזוגיות של מחר לא כרוך בשום מאמץ עבורם. הם משנים בין רגע הרגלים של שנים, מוותרים בלי שום קושי ומגמישים את סדר היום אליו התרגלו קודם, עוברים מיידית לדבר ב"אנחנו" במקום "אני", כאילו כך היה מאז ומעולם.

אחרים זקוקים לזמן הסתגלות ממושך יותר. כנראה שבטמפרמנט שלהם הם אלה ש"מתחממים לאט". גם אם הם מאד מעוניינים בקשר החדש שהתחיל להתרקם, הם עדיין זקוקים לזמן הפרטי שלהם, לפרידות בין פגישה לפגישה, שמאפשרות להם לעכל את הקשר החדש ולהתרגל אליו. הם מתקשים יותר בהגמשת סדר היום שלהם. הם זקוקים לזמן.

הם גם זקוקים הרבה פעמים לאישור וחיזוק מהצד השני לעובדה שקיים כבר "ביחד", המעבר מדייטים למערכת יחסים אינו מובן מאליו מבחינתם ולפעמים נתפס כ"טוב מכדי להאמין" אשר מלווה בציפייה ל"מתי הוא לא ירצה אותי יותר".

אם הצד השני ילחיץ אנשים כאלה במהלך תהליך "ההתחממות" שלהם והכניסה האיטית לתוך הקשר, הרבה פעמים הקשר לא יצליח להירקם. הם כן מעוניינים בשינוי, אבל זקוקים לזמן על מנת לעכל אותו ולהסתגל אליו.

יתכן שהחבר החדש של רותי הוא כזה – בעל טמפרמנט איטי, שזקוק לזמן נוסף על מנת "להתחמם" ולהכנס לתוך הקשר. הרבה קשרים חדשים מסתבכים בגלל שינויים בקצב: הוא מרגיש שהיא משחקת איתו משחקים כשהיא לא מחזירה לו צלצול מיד, או שהיא נעלבת, כשהוא לא פוגש אותה מיד שש פעמים בשבוע... אם מצליחים לזכור שיש דבר כזה – הבדלים בקצב הכניסה ליחסים בין אנשים – זה עוזר להכיל את השוני בין שני הצדדים, ולעבור את התקופה הראשונית, בלי להכביר יותר מדי פירושים ולהקשות על מה שממילא קשה...

הקושי ביצירת הקשר בולט יותר כאשר הקצב של שני בני הזוג שונה, או יותר מכך כשהקצב מאוד מפריע לאחד מבני הזוג. אנחנו מציעים לא לחכות שזה יעבור מעצמו, אלא לדבר על הדברים, ולא להשאיר אותם בבטן כי יש להם שם נטייה לגדול ולצמוח ובהרבה מקרים לא בכיוון הנכון. אם יש רצון אמיתי של שני בני הזוג להיות בקשר, ויהיה ברור יותר מה המקור לסוג הקצב השונה, תימצא גם הדרך לקרב את השניים.

 
 
 
14/07/2019

בשבת הקרובה טיול רטוב לפנויים ופנויות בגילאי 40-59 לשייט קיאקים במסלול היפה ביותר בגליל. לפרטים והרשמה ליחצו כאן07/07/2019
בשבת הקרובה טיול פנויים פנויות ייחודי ומרתק בעקבות הצ'רקסים כולל ביקור בפסטיבל הצ'רקסי בגליל. לפרטים נוספים והרשמה ליחצו כאן
 
 
 
 


04/06/2019

בשבת הקרובה טיול פנויים ופנויות מפתיע בעמק יזרעאל ובית לחם הגלילית. לפרטים נוספים והרשמה ליחצו כאן


 


22/05/2019
אוהבים דובדבנים? בשבת הקרובה טיול מתוק וטעים לפנויים פנויות להר מירון ולקטיף דובדבנים בלב הגליל. לפרטים נוספים והרשמה - ליחצו כאן
 
 
 


 


14/05/2019
בשבת הקרובה טיול פנויים פנויות קסום לנחל כלח (שוויצריה הקטנה) בכרמל, בית אורן, השווקים של דלית אל כרמל ועוד. לפרטים והרשמה ליחצו כאן
 
 


28/04/2019
בשבת הקרובה טיול פנויים פנויות אל הצפון הזורם והפורח ואל מפלי נחל עיון ומטולה. לפרטים נוספים והרשמה ליחצו כאן


חדשות האתר
א ב ג ד ה ו ש
  1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
לוח אירועים
  מה עוד?
דייטלאנד הכרויות לקשר רציני
זבנג הכרויות סטוצים
הכרויות לגילאי 50 פלוס
Знакомства на русском
כפיות - אתר הכרויות
הכרויות לגייז ולסביות
הכרויות לאקדמאים
הכרויות חינם לדתיים
בליינד דייט הכרויות
הכרויות לדתיים ומסורתיים
موقع تعارف عربي
בוגדות - הכרויות סקס
אתר ההכרויות lovely
הכרויות סקס
XLOVE
אשלי מדיסון - הכרויות סקס
המלץ על האתר |

 הוסף למועדפים | שאלות ותשובות | מפת האתר | הכרויות לגילאי 50+ |אימון אישי למציאת זוגיות | אינדקס תוכן |תוכן בבניה תוכן חדש  צור קשר

כל הזכויות שמורות לפו"פנאי - אתר הכרויות ופנאי לאנשים איכותיים site by: visual - pure interactive | Developed by: Nextek Interactive