דף הבית הרשמה אתרי הכרויות אירועים וטיולים לפנויים פנויות הכרויות דיסקרטיות הכרויות בפייסבוק הכרויות 50+ לצאת לדייט
שכחתי סיסמא | זכור אותי
אני: רוצה להכיר:
בגיל: איזור:

בליינד דייט - לפגוש את העיוור

דף הבית > רשימת מאמרים > בליינד דייט - לפגוש את העיוור

מאת: ענת סלע - ענת סלע מאמנת לזוגיות

נעשו לא מעט מחקרים בנושא רושם ראשוני, חשיבה אינטואיטיבית על אדם אחר, והדרך בה אנו מגיבים לאנשים חדשים אותם אנו פוגשים לראשונה. כאשר אנחנו פוגשים אדם חדש, עוד לפני שבכלל הצגנו את עצמנו עוברות 45 שניות עד ארבע דקות, כדי שנגבש דעה ונחליט מיהו אותו אדם הנמצא מולנו.


 
 
לפי מה נקבע הרושם הראשוני?
הבגדים, שפת הגוף, הבעת הפנים והקול. ברגע שנוצר הרושם הראשוני, קשה מאוד לשנות אותו מדי יום אנשים שופטים אותנו ואנחנו שופטים אחרים, גם אם אנחנו לא ממש מודעים לכך. 45% מהחשיבה שלנו היא אינטואיטיבית. מה זה אומר? אנחנו קובעים בראש, ויודעים בדיוק מי אותו אדם, האם מתאים לי או לא, עוד לפני שנתנו צ'אנס לשמוע מה יש לו לומר. זוהי דרך "נפלאה" לפספס הזדמנויות להכרות חדשה (כמו למשל בהכרויות בטינדר) .
 
אז מה נדרש ממני?
ראשית כלפי עצמי להיות מודע לאיך אני נראה כלפי חוץ. מה אני משדר. כן! בהחלט אפשרי לשאול את הקרובים אליך (שיבטיחו תשובה אמיתית) איך אני נראה. או מה אני מקרין. כמובן שאפשר ללמוד איך לשנות את ההופעה החיצונית ולשפר אותה. השינוי החיצוני לא צריך להיות קיצוני. לא צריך ליצור פער בין האופי שלך לבין הנראות החיצונית. אם אתה אדם ביישן, לא תופיע בחולצה זוהרת או בולטת מאוד, (גם אם זה עכשיו שיא האופנה). הרעיון הוא ליצור שינויים קטנים שיובילו לשינוי גדול כך כאשר המטרה היא לחזק את הביטחון העצמי ואת ההרגשה הטובה.

בנוסף, נסו לתת צ'אנס אמיתי ליושב מולך. זה לא חדש נכון? אבל שימו לב שהחשיבה האינטואיטיבית צריכה להישאר לכוס קפה. מה זאת אומרת? אני יודעת בוודאות ובבירור כיצד אני רוצה לקבל את כוס הקפה שלי. הפוך, חלש, בלי קצף בכוס זכוכית. בדיוק. אין מקום לשינוי, אין מקום להפתעות. בדיוק כך. היושב מולי, התיישב בחולצה אדומה, עם זיפים, ומשקפיים. מעט כרס ומקריח. או היושבת מולי, באה בחולצה מקושקשת, צעקנית, לא מסורקת ובנעלי עקב. כל אלה ממש לא עונים על הקריטריונים שלי. כך בדיוק החשיבה האינטואיטיבית שלי פועלת. בדיוק עכשיו. אני שופט/ת את האדם רק לפי נתוניו החיצוניים.
 
אז מה עושים? מחכים קצת. מעלים למודעות את העניין שהנה אני באמת אתן צ'אנס אמיתי לאותה בחורה ואקשיב לשמוע את מה שיש לה לומר. אתעלם מנתונים או פרטים טכניים.בידיעה שאולי הצד השני עושה את אותו הדבר מולי.
אם הוא מתלבש באופן גרוע, עונד שרשרת שאת יודעת שהיא לא ממש הטעם שלך, תמהרי לפסול על זה? אני ממליצה שלא. תקשיבי ותשמעי מה יש לו להגיד. איך הוא מתבטא, מה סיפור החיים שלו. לפעמים רב הנסתר על הגלוי. וכל הפרטים הטכנים (ביננו) ניתנים לשינוי...
 
לפני הדייט כמה טיפים שחשוב לזכור:
הלבוש חשוב. השקיעו מאמץ וחשיבה והתאימו לבוש הולם לאירוע. באנגלית יש מושג שנקרא :     Dress to Impress זה בדיוק זה. תשאירו רושם. גם מבחינת הלבוש שלכם. הבגד עושה את האדם. במקרה של פגישה בפעם הראשונה, בוודאי ובוודאי. (בסוד שרק אתם תשמעו אוסיף ואומר, זה ישפר לכם פלאים את הביטחון העצמי, והתחושה שהשקעתם בשביל... עצמכם, תוסיף המון להצלחת הערב.(

שפת גוף בדייט - לעיתים רבות אנחנו לא מודעים לתקשורת הבלתי מילולית שלנו המשפיעה רבות על הדרך בה רואים אותנו אחרים. בדייט, אני ממליצה לשבת אחד ליד השני (נניח על הבר), ואם לא יוצא, אז לשבת באופן כזה שרק הפינה של השולחן תפריד בינכם. שימו לב, יש לנו נטייה אוטומטית להגן על עצמנו בסיטואציות חדשות ההולכת ומתעצמת מול אדם חדש (דרכו של הטבע). הדרך להגן על עצמנו הכי טוב היא לשבת בשילוב ידיים. פעולה זאת יוצרת ריחוק ואיננה מזמינה את היושב מולך להיפתח ולהרגיש בנוח. פתחו את הידיים. הזמינו את זה שמולכם לשיחה, אפשר, להניח ידיים על הרגליים, או לרכון מעט לכוון השולחן. שדרו פתיחות לקבל את האחר.
 
הבעות פנים- יצא לכם פעם ששאלו אתכם: "למה אתה עצבני"? או "למה את כועסת"? שלמעשה לא השתנה אצלכם שום דבר? זה קורה לא מעט, והאמת, רק השאלה הזאת מרגיזה... אז מה עושים? טיפ ענק שעבד ועדיין עובד לי תמיד - חיוך. חיוך עושה פלאים. הוא מרכך את מי שיושב מולך, מרכך גם את עצמך, ובעיקר מזמין!
נסו לערוך עכשיו תרגיל קטן עם עצמכם. האדם הבא שתפגשו - דבר ראשון שתעשו שתתקלו בפרצופו - חייכו אליו. אתם תראו עד כמה זה משנה את היחס של העומד מולכם. (תחשבו על תינוק בן יומו. כשהוא מחייך, אוטומטית הסביבה מחזירה לו חיוכים. זה הדבר היחיד שלא משתנה עם הגיל). בדייט, זה עובד עד פי כמה. (טיפ שישאר אתכם גם למערכות יחסים.(
 
קול- אתייחס פה גם לטון. אנחנו יכולים לומר הכל, אם נבחר את המילים הנכונות ואת הטון הנכון.איזה טיפוס אתה? מדבר בקול רם ועם הידיים? מדברת בטונים נמוכים המצריכים את המאזין לרכון כדיי לשמוע? גם אם את או אתה נמנים עם מי מהטיפוסים שציינתי, זה תמיד ניתן לשינוי. לא צריך לשנות את עורך ולדבר בטונים אחרים, אבל בהחלט אפשר וצריך לשים לב לדרך בה אתה מתבטא. האם אתה מקבל פידבקים מהסביבה שלכם המבקשים מכם להמניך את הקול? זה תמיד ניתן לשינוי. אני לא אומרת להשתנות, אלא לשים לב. אגב, דווקא שאנחנו מרוגשים מינית אנחנו נוטים ללחוש ולדבר בטונים נעימים ורכים? בטוחה שנתקלתם בזה כבר פעם... ומכאן שזה ניתן לשינוי אם רק נשים לכך לב.

לסיכום, אפשר להגיד שהצורה החיצונית שלנו, הלבוש והאסתטיקה משפיעים על הרושם הראשוני שאנחנו יוצרים ויש לו משקל רב בבואנו לפגוש אדם בפעם הראשונה. כדי לצמצם את ה"עיוור", התכוננו מראש, דעו מה מצליח לכם יותר ומה עובד פחות, חזקו את הטוב והצניעו את הפחות טוב. למדו את עצמכם ואת הדרך בה אתם מתנהלים בסיטואציות חדשות. שווקו את עצמכם הכי טוב שאפשר. כי באמת, אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני.
 
בהצלחה
 
 
02/06/2020
בשבת הקרובה, טיול לפנויים פנויות טעים במיוחד אל קטיף דובדבנים בצפון הגולן ועוד הפתעות. לפרטים והרשמה ליחצו כאן
 
 


 


28/05/2020
בשבת הקרובה, טיול פנויים פנויות אל נחל ציפורי בגליל התחתון. לפרטים נוספים ולהרשמה ליחצו כאן


17/05/2020
בשבת הקרובה, טיול פנויים פנויות אל הסטף והרי ירושלים - מותאם להנחיות הקורונה. לפרטים נוספים ליחצו כאן


11/05/2020
ליחצו כאן והצטרפו עכשיו לקבוצת הפייסבוק שלנו "הכרויות לקשר רציני" - החצי השני שלך מחכה לך כאן...
 

 


 10/05/2020
שיהיה לכולנו חג פסח שמח, בריאות לכולם ושנשמע בשורות טובות בקרוב


חדשות האתר
א ב ג ד ה ו ש
  1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
לוח אירועים
  מה עוד?
דייטלאנד - הכרויות לקשר רציני
זבנג - הכרויות סטוצים
הכרויות לגילאי 50 פלוס
Знакомства на русском
כפיות - אתר הכרויות
החצי השני - הכרויות לאקדמאים וסטודנטים
בליינד דייט - אתר הכרויות
שליש גן עדן - הכרויות לדתיים
موقع تعارف عربي
בוגדות - הכרויות סקס
אתר ההכרויות lovely
XLOVE - קשר דיסקרטי
המלץ על האתר |

  התאמה זוגית אסטרולוגית |   הכרויות לדתיים   |    הכרויות לגילאי 50+    |  ספיד דייטאימון אישי למציאת זוגיות  | בלוג  | אודות |                 צור קשר

כל הזכויות שמורות לפו"פנאי - אתר הכרויות ופנאי לאנשים איכותיים site by: visual - pure interactive | Developed by: WiseGroup Media LTD