דף הבית הרשמה אתרי הכרויות אירועים וטיולים לפנויים פנויות הכרויות דיסקרטיות הכרויות בפייסבוק הכרויות 50+ לצאת לדייט
שכחתי סיסמא | זכור אותי
אני: רוצה להכיר:
בגיל: איזור:

דייט ראשון - לצאת בשלום

דף הבית > רשימת מאמרים > דייט ראשון - לצאת בשלום

מאת: גילי בר ויעל דורון - מכון זוגות

יובל ורעות, בסוף שנות השלושים לחייהם, שניהם גרושים. הם אינם מכירים זה את זו. ליובל שתי בנות לרעות בן ובת. שניהם מחפשים זוגיות חדשה, סיבוב שני מוצלח יותר. נמאס להם להמשיך להיות לבד אחרי כל השנים שהיו לבד בתוך הנישואין. יובל ורעות נרשמו לאתר הכרויות, והחלו בתהליך החיפוש. רעות פנתה ליובל, שוחחו בטלפון וקבעו לצאת לבליינד דייט.

 


 
 

דייט ראשון - לצאת בשלום

יובל היה נשוי 9 שנים, לאחר חברות של שנה וחצי עם אשתו, רעות הכירה את בעלה באוניברסיטה מייד אחרי הצבא והם היו יחד 12 שנים. העובדה שהפעם האחרונה שיצאו לדייט הייתה במאה שעברה, גרמה ליובל ורעות לחרדה קלה. שניהם הבינו שעל מנת לעבור את הדייט הראשון בשלום (שלא לדבר על בהצלחה), עליהם להשלים את הפערים וללמוד את "כללי המשחק" היום :

מה לובשים לדייט ?
היא מתלבטת: כמה מחשוף ? שמלה או חצאית? כמה איפור ובושם? ואיזה תכשיטים?
הוא מתלבט: ג'ינס או פנסים? קרוקס או נעלי טימברלנד? גילוח או זיפים?
ההמלצה שלנו: לבוא בלבוש שמחמיא לנו, נוח, ושאנחנו מרגישים בו לגמרי טבעיים. לבוש לא טבעי גורם לאנשים להחזיק את הגוף ולהתנועע בצורה מוזרה, וחבל. קרוקס ? אפשר (קח בחשבון שיש בחורות שיראו בזה זלזול), להתגלח ? כן, מחשוף? למה לא? (אבל לא הכל בחוץ).
טיפים של הסטייליסטית צאלה הילרוביץ : גברים: מה ללבוש לדייט ו נשים:מה ללבוש לדייט

מתי ולאן יוצאים בדייט ראשון ?
אנחנו ממליצים: כל אחד יכול לקבוע לאן הולכים. אם אתה הבוחר - כדאי ללכת למקום מוכר, שאתה מרגיש בו נח. עדיף מקום שקט, שניתן לקיים בו שיחה, אבל לא שקט מדי. חפשו מקום שמאפשר אינטימיות. וותרו על מקומות עם שולחנות ענקיים שמרחיקים אתכם זה מזה.
מומלץ לצאת כשאתם עדיין עירניים. כל שעה יכולה להיות טובה עבור פגישה ראשונה. בדייט ראשון לא הולכים לסרט, וגם לא לשחק סקווש. ואם את הולכת אליו הביתה ? קחי בחשבון שרוב הגברים יפרשו את זה כנכונות שלך לסקס בדייט ראשון.
 

יוצאים לדייט
לכו עם התחושות שלכם ואל תפתחו חוקים נוקשים מדי. רבים מכבירים פירושים על הרגעים הראשונים במפגש, וחבל. בניגוד למה שחלק מהאנשים חושב, הגינונים הראשוניים אינם משקפים כל כך את אישיות האדם, אלא מרמזים לנו על מבוכת ההתחלות שלו (ומותר לסלוח לאנשים שלא ממש טובים בהתחלות). ככלל, בעניינים האלה עדיף פחות מאשר יותר ? מבט בעיניים וחיוך מהלב טובים יותר מאלף לחיצות יד, נשיקות או חיבוקים טרם זמנם. מסתכלים בעיניים ? כי שם האמת. מקשיבים ללב - אבל גם לראש. אם מקשיבים ברצינות למי שממול, אפשר ללמוד עליו הרבה מאד. אל תשכחו להקשיב גם למה שלא אומרים ? יש בכך לא מעט אינפורמציה חשובה. ומעבר למילים, צריך לזכור להקשיב למנגינה...

 

יצאנו לדייט - אבל זה לא זה...
מה עושים אם הוא/היא לא מוצא/ת חן בעיני ממש מהרגע הראשון? איך מתנהגים אם מבינים מיד ש"זה פשוט לא זה"? אנחנו ממליצים לקחת אויר. מצד אחד, לא תמיד מה שרואים ברגע הראשון הוא האמת. מצד שני, גם אם זה באמת לא יהיה זה, עדיין אפשר להקדיש חצי שעה לקפה והכרות עם אדם חדש. כלום רע לא יכול לקרות מזה (אולי אפילו יש לו חבר נחמד להכיר לך?). אחרי חצי שעה ? נפרדים לשלום.

על מה מדברים בדייט ראשון ?
אל תעמיסו במלל אינסופי, השתדלו גם להקשיב לצד השני ולהתעניין בו. כדי לייצר אינטימיות צריך לדעת להיפתח, להיות גלוי וליצר קשר עין. שתיקה לא חייבת להלחיץ, ולא חייבים "להקריץ" נושאים כדי למלא את החלל במילים. שתיקה יכולה להיות אפילו נעימה, אם לא נלחצים ממנה. אם אתם מחפשים על מה לדבר, אל תפחדו להמר: פשוט תשאלו את מה שאתם באמת הכי רוצים לדעת. אבל לא לשכוח את חוק הדו--סטריות בשיחות כאלה: מי ששואל שאלה, חייב להסכים גם לענות עליה בעצמו.

 

דייט ראשון - מי משלם ?
היא תוהה: אני אמנם פמיניסטית מטבעי, אבל אולי כדאי לחכות ולראות אם הוא יציע להזמין אותי? האם לחלוק איתו חצי חצי? מה מקובל היום?
הוא מהרהר: הייתי רוצה שהיא תשלם את החלק שלה, אחרי הכל אנחנו עדיין לא מכירים בכלל. האם זה עושה אותי חזיר? ומה אם היא לא מציעה לשלם? לבקש ממנה?
תשובתנו: גם בסעיף הזה, לפי נסיוננו, אנשים לוקים בפירוש יתר. בפראפראזה על פרויד: "לפעמים חשבון הוא רק חשבון"... אנחנו מציעים לבחורה להציע לשלם את החלק שלה, ולבחור מציעים לנהוג לפי מה שהוא מרגיש בלב. ובכל מקרה, לא לעשות מזה ענין גדול מדי. רגע התשלום הוא לא אודישן לתכנית "חתן נולד".

מה אומרים לסיכום?
היא מספרת: הרגע שהכי מפחיד אותי הוא רגע הפרידה. לא מבינה את החוקים שלו בכלל. מה אומרים? האם בכלל אומרים? האם משקרים? מה המשמעות של כל הקודים המילוליים האלה?
והוא שואל: ומה עם הנשיקה?
אנחנו מציעים: אם הדייט היה טוב ? לומר את האמת: "היה לי נעים. אשמח להפגש שוב". אם היה רע ? להשאר מנומסים (אבל ברורים). אפשר לומר תודה רבה, ולא צריך יותר מזה. באשר לנשיקה: אם אתה בענין ? לך על זה! מקסימום תקבל לחי קרה.... וגם לך מותר ליזום. הגענו למאה ה 21 סופסוף...

כללי, תוספות ושאריות:

 • דייט ראשון לא נועד לארוחות! קפה, אלכוהול ואולי משהו קטן בצד ? זה מספיק. מי שרעב  שיאכל קודם בבית.
 • לכל מי שבעשור האחרון עופף ולא יודע כלום על מה שקורה במדינה ? מומלץ לקרוא עיתון ביום הדייט, אם במקרה יעלו נושאים אקטואלים בשיחה.
   
 • טלפון סלולארי רוטט מעיד על רצינות. מותר לענות לילדים או לבייביסיטר. כל האחרים יכולים לחכות (גם לך מותר שיהיה זמן משלך).
   
 • לא, לא לדמיין את שם המשפחה החדש, איך יקראו לכלב ולילדים המשותפים, ומה יהיה כינוי החיבה שלו.... במקום זה כדאי להשאר מרוכזים ב"כאן ועכשיו".
   
 • כן, להביא קונדום (גם את! הוא יושב בשקט בארנק, לא לוקח לך מקום, אבל יחסוך לך אחר כך הרבה זמן ודאגות). גם זה סוג של ריכוז ב"כאן ועכשיו".
   


בהצלחה רבה ושהדייט הבא יהיה האחרון שלכם...

 
26/02/2020
בשבת הקרובה, טיול לפנויים פנויות קסום אל נחל חלילים, עינות תלם וחומוס אסלי באבו גוש. לפרטים והרשמה ליחצו כאן
 
 


 


29/01/2020
בשבת הקרובה, טיול פנויים פנויות אל המפלים השוצפים בצפון רמת הגולן. לפרטים נוספים ולהרשמה ליחצו כאן


22/01/2020
בשבת הקרובה, טיול חורפי לצפון לפנויים ופנויות. ניסע לראות את הזרימה בנחלים, את המפלים השוצפים, נופים משגעים ואתרים מעניינים. לפרטים נוספים ליחצו כאן


22/01/2020
רוצים לקבל פרטים ועדכונים על הטיולים הקרובים לפנויים ופנויות? ליחצו כאן והצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


14/01/2020
בשבת הקרובה טיול פנויים פנויות מקסים אל פריחת הנרקיסים בדרום, דיונות משגעות ועוד הפתעות בנחל ממשית. לפרטים נוספים ליחצו כאן
 
 

 


 14/12/2019
"להציץ לחגים של אחרים" - בשבת הקרובה טיול פנויים פנויות אל נצרת,שפרעם וחיפה לקראת הכריסמס. לפרטים נוספים והרשמה ליחצו כאן


חדשות האתר
א ב ג ד ה ו ש
            1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
לוח אירועים
  מה עוד?
דייטלאנד הכרויות לקשר רציני
זבנג הכרויות סטוצים
הכרויות לגילאי 50 פלוס
Знакомства на русском
דייטבוק - לצאת לדייט
כפיות - אתר הכרויות
הכרויות לאקדמאים
בליינד דייט הכרויות
שליש גן עדן - הכרויות לדתיים
موقع تعارف عربي
בוגדות - הכרויות סקס
אתר ההכרויות lovely
XLOVE
הכרויות סקס
המלץ על האתר |

שאלות ותשובות |   מפת האתר   |   הכרויות לדתיים   |    הכרויות לגילאי 50+    |  אימון אישי למציאת זוגיות   |                צור קשר

כל הזכויות שמורות לפו"פנאי - אתר הכרויות ופנאי לאנשים איכותיים site by: visual - pure interactive | Developed by: WiseGroup Media LTD