הכרויות חינם אתרי הכרויות הכרויות סקס הכרויות בפייסבוק אירועים לפנויים פנויות הכרויות 50+ לצאת לדייט
שכחתי סיסמא | זכור אותי
אני: רוצה להכיר:
בגיל: איזור:

להתחתן עם גרוש פלוס

דף הבית > רשימת מאמרים > להתחתן עם גרוש פלוס

מאת: מיכל איסט אלון - ייעוץ זוגי לפרק ב'

אבא גרוש זה סקסי, במיוחד אם הוא מציג כישורי אבהות מרשימים, בשלות ואינטליגנציה רגשית מפותחת. מצד שני, יום אחרי החתונה את כבר צריכה להתמודד עם ילדים שאינם שלך, ועוד לא הזכרנו את ילדיכם העתידיים.
איך צולחים נישואים שניים שלו, וראשונים שלך? מיכל איסט אלון מסבירה מניסיונה האישי והמקצועי.

 
מועדון הנשים הרווקות ללא ילדים שמתחתנות עם גרושים פלוס – מתמלא בעוד ועוד חברות. חוץ מנשים מפורסמות כמו למשל אסתי גינזבורג ומרינה קבישר (הישרדות) , ניתן למצוא במועדון גם אותי, כמה מחברותיי הטובות, וגם נשים וזוגות המגיעים אליי לייעוץ פרק ב'.
 
המועדון מתמלא כל הזמן בעוד ועוד זוגות שמורכבים כאמור מנשים רווקות וגברים גרושים, אבות לילדים. הגידול נוצר בשל העלייה המצערת באחוזי הגירושין והעלייה בגיל הנישואין אצל נשים מחד, ומאידך, העובדה שמדובר בצעד הרבה יותר מקובל היום, כזה שאפילו נתפס כ-"תפיסה טובה" בעיני נשים רבות (לרבות בגלל העובדה שגברים אלו הם בעלי ממון, אבל לא בהכרח).
מועדון זה גם שונה במקצת ממועדון משפחתי נפוץ אחר היום – "מועדון המשפחות המורכבות" שבו שני הצדדים גרושים וגרושות עם ילדים ואז לכל אחד החבילה שלו.
 
נשים רווקות שהן עדיין לא אימהות הנישאות לגברים שהם כבר אבות, עוברות חוויה שונה במעבר אל ההורות, לעומת גרושות עם ילדים שמתחתנות ויולדות בפעם השנייה, כאשר השוני מתחיל בנקודות המוצא השונות, ואני לא מציינת זאת כביקורת אלא כעובדה. שמעתי את מרינה קבישר מספרת באחד מהראיונות שזה מאוד כיף לראות את בן הזוג שלך באבהות שלו עוד לפני שיש לך ילדים. נכון, זה כיף ונשים רבות מוצאות בקשר האוהב שבין אב לילדיו גורם משיכה חזק, המרגיע אותן שגם עבור ילדיהן שלהן, הוא יהווה הורה מיטיב. ואכן אבות רבים שמצליחים לשמור על קשר טוב עם ילדיהם לאחר הגירושין, מייצגים את דמותו של "הגבר החדש": הגבר המעורב בחייהם של ילדיו, זה שדואג להם כלכלית ונפשית ובעל אינטליגנציה רגשית גבוהה. וההנחה היא שגבר כזה יהיה גם אב נהדר לילדיו מהנישואים החדשים, עם זאת, עדיין יש לזכור שהסטטיסטיקות מוכיחות כי אחוז הגירושין בנישואים שניים גבוה יותר מאשר בנישואים ראשונים. הרבה מהמחלוקות העולות בנישואים שניים קשורות, אין זה פלא, גם לסוגיות כלכליות וגם לסוגיות הקשורות בילדים מהנישואים הראשונים.
 
בעוד שלפני יצירת הילד הראשון המשותף, נשים שעדיין אין להן ילדים מוקסמות מן האבהות של מי שהוא כבר הורה בעצמו, לאחר הבאת הילדים המשותפים לעולם (ולעיתים כבר לפני) הקסם הזה נוטה להתפוגג ואת מקומו מחליפה קנאה ופחדים לא מודעים. הדאגה העיקרית של הנשים היא שהמקום של ילדיהן לא מובטח. צריך לזכור שתחושות ויצרים אלו הם טבעיים והם מופיעים בצורות שונות. לפעמים זו קנאה בזמן שהאב מקדיש לילדיו הראשונים, לכספים שהוא מוציא עליהם, לקשר עם האישה הראשונה שיש לו בעיקר בגלל הילדים. ויש גם את סוגיית המצפון שיש לגבר על הגירושין והרצון לפצות את ילדיו. ומה באשר לחינוך הילדים, הנובע מכך שבכל זאת מדובר בשני בתים שונים? אלה חששות שמופיעים פחות אצל נשים שכבר יש להן ילדים מנישואים ראשונים, היות ועבורן הכניסה לנישואים שניים עם גבר שיש לו ילדים, מאוזנת יותר.
 
נישואים שניים לא מוחקים את הראשונים: העצה שלי לרווקה שמתחתנת עם גרוש פלוס ילדים: לזכור היטב שמחכות להן מה שאני מכנה "הזדמנויות פז". הזדמנויות אלו כאשר יופיעו בחייהן ייראו כמכשולים או קשיים, אך אם הן תשכלנה להסתכל על הסיטואציות הללו כהזדמנויות שמהן הן יכולות ללמוד הרבה על עצמן ועל בן זוגן, הרווח שלהן מקשר כזה יהיה עצום.
 
לדוגמה, הכרתי אישה שהרגישה שבימים שבהם מגיעים הילדים הגדולים מנישואיו הראשונים של הבעל לישון אצלה, האב מתייחס אליהם בצורה שונה ומפנקת הרבה יותר מאשר לשני ילדיהם המשותפים, אפילו בימים רגילים. התחושות האלו יצרו אצלה כעס איום כלפי הילדים שלו. במקום לפחד היא החליטה לדבר איתו בכנות על רגשותיה. משהבינה שהבעיה לא קשורה לילדים שלו, אלא למצפון שהציק לו על כך שהרגיש שעזב אותם, גם הוא וגם היא יכלו לשנות ולשפר את הימים המשותפים האלו. בנוסף, הזוגיות שלהם התעצמה. אם נשים אלו יחפשו פתרונות יצירתיים, יהיו כנות באשר לרגשותיהן ולא יפחדו לדבר על הדברים מתוך בושה במחשבות הצצות להן בראש, הן יוכלו לזכות ברגעי אושר וסיפוק עצומים.
יותר מכל עליהן לזכור את זה: נישואים שניים לא צריכים למחוק נישואים ראשונים ואת כל מה שהיה שם, בטח לא את הילדים. גדולתה של אישה שנייה היא בכך שתצליח לשלב את השניים על ידי התגברות על הפחדים של עצמה.
 
 
 
 
מיכל איסט אלון - יועצת ומנחה של תהליכי שינוי
 
תואר שני בלימודי משפחה ומתמחה בייעוץ למשפחות חדשות ופרק ב'
 
לפרטים נוספים ולייעוץ אישי :  מיכל איסט אלון   054-4295500

נשמח אם תפרגנו ותציינו כי הגעתם דרך פופנאי - אתר הכרויות חינם

 
08/02/2022

הכרויות לפרק ב' - קבוצת פייסבוק תוססת ופעילה לגרושים וגרושות שמחפשים הכרות לפרק ב - להצטרפות ליחצו כאן15/08/2021
ליחצו כאן והצטרפו עכשיו לקבוצת הפייסבוק שלנו "הכרויות לקשר רציני" - החצי השני שלך מחכה לך כאן...
 

 


 22/04/2021
בשבת הקרובה, טיול פנויים פנויות אל הנופים הקסומים של נחל קטלב ואבו גוש. לפרטים והרשמה ליחצו כאן
 
 


 


26/03/2021

ביום שלישי 30/03, חול המועד פסח, טיול פנויים ופנויות אל צפת ועמוקה "בעקבות הרוח" - לפרטים נוספים ליחצו כאן06/03/2021

בשבת הקרובה טיול פנויים ופנויות אל פריחות ומפלים בגליל  - לפרטים נוספים ליחצו כאןחדשות האתר
א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
לוח אירועים
  מה עוד?
דייטלאנד - הכרויות לקשר רציני
זבנג סטוצים
הכרויות לגילאי 50 פלוס
Знакомства на русском
כפיות - אתר הכרויות
בליינד דייט - אתר הכרויות
שליש גן עדן - הכרויות לדתיים
موقع تعارف عربي
בוגדות - הכרויות סקס
אתר ההכרויות lovely
המלץ על האתר |

  הכרויות | זבנג הכרויות | דייטלנד |   הכרויות לדתיים   |    הכרויות לגילאי 50+    |  ספיד דייטאימון אישי למציאת זוגיות  | בלוג  | אודות |                 צור קשר

כל הזכויות שמורות לפו"פנאי - אתר הכרויות ופנאי לאנשים איכותיים site by: visual - pure interactive | Developed by: WiseGroup Media LTD